OFERTA

automat przewijający ELS

Automat służący do przewijania uszczelek gumowych i silikonowych po skurczu technologicznym z nawiniętych uprzednio kręgów na bębny, szpule, rdzenie, cewki z jednoczesnym automatycznym układaniem oraz cięciem na zadane odcinki. Urządzenie mobilne z autonomicznym sterowaniem.

Wykonujemy przewijarki z wrzecionem zdawczym w III wersjach wyposażenia:

  1. wyposażona w bęben z rdzeniem stożkowym i przednią tarczą zdejmowalną. Po nawinięciu uszczelki demontuje się przednią tarczę aby móc zdemontować nawiniętą uszczelkę.
  2. ramiona składane ręcznie. Przednie tworzące bębna składane ręcznie wzdłuż osi obrotu.

Ramiona krążkarki składane pneumatycznie.

Parametry wielkości i kształtu profila, masy uszczelek, prędkości liniowych, kształtów i typów bębnów nawijających, dobierane są indywidualnie pod zapotrzebowanie klientów. Przewijarka wyposażona jest w automatyczny układacz odpowiedzialny za poprawność ułożenia uszczelek na rdzeniu. System active torque eliminuje powstawanie naprężeń przy procesie nawijania profilu. Automat przewijający wyposażony jest w pomiar długości – licznik długości oraz system tnący, który automatycznie odcina uszczelkę po uzyskaniu zadanej długości.  Prędkość przewijania regulowana przez operatora. Sterownie prędkością urządzenia zdawczego realizowane jest poprzez ramię uchylne – kompensator – dający też możliwość regulacji naciągu przewijanej uszczelki.