OFERTA

Linia do regranulacji, regranulatu - ELS

ELS jest dostawcą kompletnych linii do regranulacji tworzyw sztucznych takich jak: PE, PP, PS, PC, ABS, PET, EVA, PMMA, PVC itp. czeskiego producenta BOCO PARDUBICE S.R.O. Linia wyposażona jest w przenośniki taśmowe, detektory metali, wytłaczarkę, układy odgazowania, zmieniacz sit, cięcie podwodne przygłowicowe, systemy suszenia oraz silos z systemem napełniania worka.

Podane tworzywo na przenośnik taśmowy trafia do kruszarki typu schredder (8) jednowałowej z dociskiem hydraulicznym o regulowanej prędkości obrotowej wirnika, gdzie zostaje tworzywo zmielone a następnie kolejnym przenośnikiem taśmowym (9) tworzywo transportowane jest przez magnetyczny wykrywacz metali (10), w którym następuje wykrycie niepożądanych cząstek metalu w tworzywie. Po separacji wtrąceń w materiale, tworzywo  transportowane jest do miksera (2) zamocowanego do strefy zasypu wytłaczarki (1). W mikserze następuje wymieszanie materiału a następnie trafia do układu plastyfikującego wytłaczarki, gdzie następuje uplastycznienie i homogenizacja tworzywa. Na cylindrze wytłaczarki zamontowane są gniazda do odgazowania podciśnieniowego (4) opcjonalnie mogą być zamontowane kominki – metoda odgazowania atmosferycznego. Uplastycznione, shomogenizowane i odgazowane tworzywo dodatkowo czyszczone jest na sitach filtracyjnych, zamontowanych na wyjściu z cylindra wytłaczarki. Następnie oczyszczone tworzywo trafia do głowicy granulującej (6) – metoda z wykorzystaniem wodnego obiegu chłodzącego, podczas którejnastępuje cięcie wytłaczanych nitek na granulat.

Sita w głowicy dostosowane są do przetwarzanego materiału. Pocięte nitki w formie granulatu trafiają do systemu suszącego a następnie gotowy już wysuszony granulat trafia do silosa wyposażonego w zawór do napełniania worków typu bigbag. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany. Funkcje linii sterowane są za pomocą dotykowego panelu w którym ustawia się takie parametry jak prędkość noży w kruszarce, taśmociągów, ślimaka wytłaczarki, poziomu odgazowania itp.

Linie do regranulacji dostępne są o wydajnościach w zakresie od 100 do 800kg/h – w zależności od przerabianego materiału oraz typu dobranych urządzeń. W zależności od materiału dostosowane są geometrie oraz metoda utwardzenia układów plastyfikujących od azotowanych poprzez pancerzowane, bimetaliczne oraz hartowane. Do szczególnych zastosowań stosowane są układy z powłoką PVD o twardości ślimaka ok. 2500HV i odpornością powłoki na całą skalę PH.

Na specjalne życzenie klientów możliwa jest adaptacja linii pod konkretne zapotrzebowanie – ograniczenia związane z wymiarami hali, mocy znamionowej, zastosowanych podzespołów do linii, dodatkowe funkcje sterujące linią oraz poszczególnymi urządzeniami.

DOWNLOAD: Parametry techniczne linii do regranulacji BOCOMATIC.

Powyżej opisana linia przeznaczona jest do regranulacji następujących tworzyw:

 

 • Polyolefiny – LLDPE, LDPE, PE, HDPE, PP, EPDM
 • Polyamid – PA 6, PA 6.6, PA 11, PA 12
 • Styrolpolymer – PS, SAN, ABS,
 • PMMA, EVA
 • Polywęglany – PC
 • Polyacetl – POM
 • Polyester – PET, PBT, PEN
 • Polychlorek winylu – PVC-P (miękke PVC)
 • Elastomery – TPE / TPE-S, TPE-O, TPE-E, TPE-A
 • EVA-Basis, APAO-Basis, PA-Basis
 • Polyuretan – PUR

Opcjonalnie uposażamy głowicę granulującą w :

 •  POLYMER DIVERTER VALVE „START UP – 3-kierunkowy

Służy do przekierowania roztopionego tworzywa przy zmianie tworzywa (bez wyłączenia maszyny) poprzez tłok hydrauliczny w kierunku podłogi (jako odpad) lub głowicy przy zachowywaniu stałego ciśnienia produkcyjnego.

 1. BYPASS SYSTEM

System wspomaga przy przekierowaniu tworzywa z głowicy granulującej jednocześnie reguluje właściwą dawkę i czas podawania wody chłodzącej w komorze cięcia granulek również po zakończonym cyklu pracy.

PRZYKŁADY MOŻLIWYCH ZASTOSOWAŃ PODZESPOŁÓW Z LINII DO REGRANULACJI BOCOMATIC:

 • KARUZELA REWOLWEROWA - Wytłoczoną masę można przerabiać na profile prętowe w karuzelowym układzie form, które są chłodzone w kąpieli wodnej
 • KARUZELA POZIOMA – umieszczone są formy do wyrobów dużej objętości typu: europalety z tworzywa, barier akustycznych, bloczków trawnikowych, ochronnych rynienek kablowych i podobnych