OFERTA

krążkarka do zwijania profili i uszczelek ELS

Krążkarki służą do zwijania wytłaczanych w linii: węży, rur, profili elastycznych na jedno bądź dwuwrzecionowe motowidło. Układ może być wyposażony dodatkowo w kompensator, dzięki któremu zachowuje się stabilność wytłaczania profili oraz umożliwiający obsłudze swobodne przezbrojenie motowidła. Parametry prędkości, średnic i szerokości zwijania dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta.

Rama krążkarki osadzona jest na kółkach dzięki czemu urządzenie jest mobilne a zarazem uniwersalne poprzez adaptacje do wielu linii produkcyjnych. Przy większych prędkościach liniowych wytłaczanych profili wyposażamy krążkarkę w dodatkowe motowidło, które gwarantuje stabilną pracę podczas przezbrajania urządzenia. Urządzenie wyposażone jest w układacz, którego skok reguluje się w zależności od wytłaczanych kształtów i wielkości profili. Urządzeniem współpracującym z krążkarka może być kompensator stabilizujący proces extruzji, którego rolki projektowane są i dostosowane do grupy produkowanych profili.

Zastosowany system active torque stale dostosowuje prędkość nawijania krążkarki z prędkością liniową wytłaczania. Po nawinięciu zadanej przez operatora długości profila włącza się sygnał dźwiękowy i świetlny informujący o konieczności przezbrojenia nawoju.

Opcjonalnie wyposażamy krążkarki w układacz z automatycznym przerzutem na puste motowidło, oraz automatyczny system tnący, który po nawinięciu zadanej długości odcina profil.