OFERTA

nawijarka do żył ELS

Urządzenie przeznaczone do nawijania profili typu: żyłka, nitka, rurka  na cewki tarczowe / bębny. Maszyna wyposażona jest w zespół nawijający, w którego skład wchodzą dwa wrzeciona (na jednym trwa nawijanie, na drugim w tym czasie wymienia się pełny nawój na pustą cewkę), jeden wspólny mechanizm wodzący dla obu wrzecion, licznik metrów oraz układ do aktywnego sterowania momentem nawijania.

Maszyna wykonana jest jako jednostronna. Składa się z zespołów nawijających, które z kolei przeznaczone są do odbioru jednego profilu typu żyłka. Każdy zespół posiada dwa wrzeciona, z których na jednym trwa nawijanie, na drugim w tym czasie zdejmuje się pełny nawój i zakłada pustą cewkę. Konstrukcja modułowa umożliwia zestawienie poszczególnych zespołów nawijających przy konieczności nawijania jednocześnie większej ilości wytłaczanych profili.

Silniki wrzecion zasilane są poprzez falowniki dzięki czemu łatwo można regulować ich moment obrotowy, a co za tym idzie naprężenie nawijanej żyłki. Mechanizm wodzenia ustawia się pod konkretny kształt i wielkość profilu, dzięki czemu uzyskujemy poprawność nawiniętej żyłki na cewce / bębnie.

Żyłka prowadzona jest poprzez kompensator oraz czujnik umieszczony w rolce liczącej. Sensor po wykryciu braku obecności żyłki natychmiast zatrzymuje zespół nawijający.
Po nawinięciu zadanej długości włącza się sygnał dźwiękowy i świetlny. Opcjonalnie nawijarki żyłki wyposażamy w układacz z automatycznym przerzutem, oraz automatyczny system tnący, który po nawinięciu zadanej długości odcina profil.

Parametry kształtu i wielkości profili, średnica bębna, szerokość cewki, maksymalna długość nawijania, zakres prędkości liniowych dobierana jest indywidualnie pod konkretne profile.