Płyty gumowe FLEXIZONE przeznaczone są jako bezpieczne nawierzchnie na place zabaw, siłownie zewnętrzne, tarasy, balkony, obszary rekreacyjne, boiska sportowe oraz boksy dla zwierząt. Posiadają certyfikaty bezpiecznych upadków HIC, atesty PZH, zgodność z normą PN-EN 1177.
Wyróżniamy następujące typy płyt:
• płyty SBR
• płyty SBR/EPDM.


SBR
jest czystym czarnym granulatem pochodzącym z recyklingu opon – w pełni wyczyszczony i pozbawionym kordu metalowego materiałem (posiada atest PZH). Zastosowany do produkcji płyt SBR może zostać wybarwiony na jeden z 5 kolorów tj. czerwony (ceglasty), zielony, szary, niebieski, granatowy. Ze względu, że bazą do barwienia płyt SBR jest czarny granulat wszystkie wymienione kolory charakteryzują się ciemną tonacją.

katalog-els
Broszura Płyty SBR
EPDM
jest pierwotnym granulatem barwionym w masie, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie szerokiej palety kolorystycznej – kolory jaskrawe, intensywne, perłowe – łącznie 24 kolory z palety RAL. Granulat EPDM stosuje się na wierzchnią warstwę płyty wykonanej z granulatu SBR (czarnego).

katalog-els
Broszura Płyty EPDM
Powyższe typy płyt produkowane są w zakresie grubości 30mm ÷ 120 mm. Spełniają kryteria bezpiecznych upadków w zakresie HIC od 1,1 m ÷ 3,0 m, normy PN-EN 1177, jak również posiadają atest PZH.