OFERTA

Młyn średnioobrotowy - ELS

Średnioobrotowe młyny wykorzystywane są do mielenia wszystkich odpadów tworzywowych powstałych podczas procesów wtryskowych (preformy, wlewki), wytłaczania, rozdmuchiwania oraz materiałów pochodzących z kruszarek. Urządzenie posiada autonomiczne sterowanie i może zostać połączone z systemem automatycznego napełniania worków.

Średnioobrotowe młyny umożliwiają mielenie odpadów o mniejszych gabarytach, cienkościennych materiałach, małych wlewek wtryskowych itp.

Urządzenie wyposażone jest w gniazdo zasypowe, które osłonięte jest dwurzędową kurtyną niwelującą powstawanie efektu cofania się tworzywa. Konstrukcja komory mielenia pozwala na łatwy demontaż, regulację noży oraz prostą konserwację.  Roroty pracujące w komorze każdorazowo są wywarzane zapewniając długą i poprawną pracę urządzenia. Noże tnące hartowane są na wskoś, zapewniając maksymalną odporność i wytrzymałość podczas pracy. Sita dostosowywane są do konkretnych typów oraz grupy kształtów mielonych materiałów. Urządzenie jest wytłumione materiałem dźwiękochłonnym.

Opcjonalnie adaptujemy młyn ze stanowiskiem napełniania worka, dzięki czemu zmielone tworzywo automatycznie jest transportowane do silosa z sensorem pojemnościowym, z którego następnie napełnia się worki 25 kg oraz big bagi.

Oferujemy młyny średnioobrotowe o wydajności od 100 – 600 kg/h