OFERTA

Młyn wolnoobrotowy - ELS

Wolnoobrotowe młyny wykorzystywane są do mielenia drobnych odpadów tworzywowych powstałych podczas procesów wtryskowych (preformy, wlewki), wytłaczania, rozdmuchiwania. Urządzenie posiada autonomiczne sterowanie i może zostać połączone z systemem automatycznego napełniania worków.

Niskoobrotowe młyny umożliwiają mielenie odpadów o mniejszych gabarytach, cienkościennych materiałach, małych wlewek wtryskowych z niewielką wydajnością do 60kg/h. Niskoobrotowy młyn umożliwia pracę przyprodukcyjną, jest niewielkich rozmiarów oraz zapewnia bardzo cichą pracę podczas mielenia.

Urządzenie wyposażone jest w gniazdo zasypowe, które osłonięte jest dwurzędową kurtyną niwelującą powstawanie efektu cofania się tworzywa. Konstrukcja komory mielenia pozwala na łatwy demontaż, regulację noży oraz prostą konserwację.  Roroty pracujące w komorze każdorazowo są wywarzane zapewniając długą i poprawną pracę urządzenia. Noże tnące hartowane są na wskoś, zapewniając maksymalną odporność i wytrzymałość podczas pracy. Sita dostosowywane są do konkretnych typów oraz grupy kształtów mielonych materiałów. Urządzenie jest wytłumione materiałem dźwiękochłonnym.

Opcjonalnie adaptujemy młyn ze stanowiskiem napełniania worka, dzięki czemu zmielone tworzywo automatycznie jest transportowane do silosa z sensorem pojemnościowym, z którego następnie napełnia się worki 25 kg oraz big bagi.

Oferujemy młyny wolnoobrotowe o wydajności od 7 – 60 kg/h