OFERTA

wytłaczarki dwuślimakowe, compoundery, masterbatche, twin screw extruder, stożkowe wytłaczarki - ELS

Wytłaczarki dwuślimakowe przeznaczone są do compoudingu tworzyw z dodatkami jak również produkcji wyrobów typu profile WPC, PVC, PP. Układy plastyfikujące mogą być równoległe bądź walcowe. Rotacja ślimaków może odbywa się współbieżnie bądź przecibieżnie.

Stosowane układy dwuślimakowe walcowe występują w wersji segmentowej o geometrii dostosowanej do transportu, mieszania, rozgniatania, ruchu turbulentnego tworzywa. Konstrukcja ślimaków umożliwia zmianę konfiguracji dostosowując geometrię do przetwarzanych tworzyw.

Cylindry występują w wersji monolitycznej bądź z wkładką bimetaliczną zwiększającą żywność segmentów. Segmenty łączone śrubami na kołnierzach bądź za pomocą zamknięć klinowych. Segmenty wykonujemy w wersji pełnej oraz z gniazdami wchodowymi do podłączenia odgazowania, dozowników głównych, bocznych oraz cieczowych. Materiał i rodzaj utwardzenia zastosowany na segmenty ślimaka i cylindra dostosowywany jest do przetwarzanego materiału oraz dodatków tworzywowych.

Wytłaczarki dwuślimakowe charakteryzują się wysoką wydajnością oraz bardzo dużym stopniem homogenizacji tworzywa. Układ sterowania urządzenia wyposażony jest w system kontrolno pomiarowy sterowany z poziomu pulpitu sterowniczego.

Wykonujemy wytłaczarki dwuślimakowe o średnicy ślimaków w zakresie Ø70 ÷ Ø110, o wydajnościach od 70 do 600 kg/h.