BLOKI BALISTYCZNE- PŁYTY BALISTYCZNE

Prasowane bloki gumowe przeznaczone do wyłożenia ścian / kulochwytów na strzelnicach.

Właściwości gumowych podkładek pod legary:
– mrozoodporne
– antypoślizgowe
– elastyczne
– wibroizolacyjne
– wodoprzepuszczalne

Wymiary płyt balistycznych:
długość 500mm
szerokość 300mm
wysokość 100mm

Produkt posiada Atest PZH.

Płyty balistyczne – Możliwości kolorystyczne:

Nauka strzelania jeszcze bezpieczniejsza

Strzelectwo staje się sportem coraz bardziej popularnym. Interesują się nim zarówno pasjonaci, jak i ludzie chcący tylko spróbować swoich sił w tej, do niedawna elitarnej rywalizacji. Jest to wynik zmieniającego się społecznego podejścia do możliwości posiadania broni i umiejętności strzeleckich. W efekcie popytu na osiągnięcie biegłości w strzelaniu, powstała potrzeba budowania kolejnych strzelnic. Nie tylko tych otwartych w miejscach z założenia oddalonych od terenów mieszkalnych, ale też zamkniętych powstających w budynkach, również na miejskich osiedlach.

Przeznaczenie płyt balistycznych

Bez względu na rodzaj i położenie strzelnic, priorytetem zawsze jest, a raczej powinna być asekuracja użytkowników. Dlatego coraz częściej strzelnice zarówno te sportowe, jak i policyjne czy wojskowe, wyposażane są w płyty balistyczne, podnoszące standard bezpieczeństwa. To one właśnie stanowią najlepsze zabezpieczenie przed przypadkowym wystrzałem, a dzięki samozasklepiającej powierzchni zatrzymującej pocisk po uderzeniu w granulat balistyczny, redukują efekt rykoszetowania pocisku w kierunku oddającego strzał. Ponadto dzięki technologii wzmocnionych mieszanin elastomerowo – poliuretanowych, znacznie minimalizują prawdopodobieństwo zmiany trajektorii lotu pocisku po uderzeniu w płytę.

Zalety zastosowania elementów z mieszanin elastomerowo – poliuretanowych

Nie możemy zapominać, że nauka strzelania to, przynajmniej na początku, głownie strzały niecelne. Chcąc zabezpieczyć budynek lub w przypadku strzelnic otwartych, okolicę przed rykoszetami i właśnie niecelnymi strzałami, niezbędne jest wyposażenie go w kulochwyty. W tej roli idealnie sprawdzają się nasze płyty balistyczne, które zdecydowanie zmniejszają rykoszetowanie pocisków oddanych w ścianę strzelnicy, jednocześnie chroniąc użytkowników. Niemal identyczne zasady jak w przypadku strzelnic sportowych, stosuje się w budowie tych, z przeznaczeniem dla służb mundurowych. Płyty antyrykoszetowe stosuje się zarówno do wyłożenia ścian jak i sufitów strzelniczych, w ten sposób tworząc ochronę użytkownika przed niebezpiecznymi i niekontrolowanymi efektami wystrzałów. Możliwe jest również zbudowanie całych obiektów, z kolumn balistycznych.

Łatwy montaż i gwarancja funkcjonalności

Zarówno montaż i demontaż ścian, powstałych z kolumn i płyt balistycznych jest bardzo prosty i nie wymaga zastosowania ciężkiego, specjalistycznego sprzętu. System sprawdza się jako budulec umożliwiający szybkie konstruowanie miejsc zabezpieczających przejazdy kolumn samochodowych, czy podczas treningów służb sprawujących pieczę nad bezpieczeństwem VIP-ów. Przy zapewnieniu wysokiego standardu bezpieczeństwa, moduły balistyczne gwarantują łatwe i przyjemne użytkowanie. Każde trafienie pociskiem w ścianę balistyczną pozostawia na krótki czas ślad cieplny w miejscu trafienia, co ułatwia kontrolowanie go przez kamery termowizyjne. Natomiast po ostatecznym zużyciu, bardzo łatwo można wymienić ściankę lub szybko przefiltrować granulat balistyczny, by odseparować szkodliwe związki powstające po przechwyceniu pocisku.