PRZESŁONY BALISTYCZNE RUBOX

PRZESŁONY BALISTYCZNE

Z założenia zapobiegają wydostaniu się pocisku poza teren strzelnicy, dlatego powinny być niezwykle odporne, trwałe, bezpieczne oraz zręczne w budowie i łatwe w konserwacji. Modułowy system RUBOX łączy w sobie wszystkie te cechy. Dodatkowo posiada w swojej gamie elementy do budowy przesłon balistycznych w różnych konfiguracjach z oknami strzeleckimi w pełnej gamie rozmiarowej oraz z przysłonami balistycznymi do ćwiczeń długodystansowych. Należy przy tym przypomnieć, że przysłony balistyczne nie powodują rykoszetowania pocisków gdyż absorbują pociski zatrzymując je w blokach balistycznych GR250, GR500 i nadprożach. Dotyczy to również broni kaliber 5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm oraz gładko lufowej, kaliber 338 LAPUA 285 GRAIN oraz .50 BMG 750 gr A-MAXR Match™ wystrzelonych z odległości 1 metra, 12,7×99 mm M33 BALL. Łatwość montażu przysłon oraz niedługi czas budowy stawia system modułowy RUBOX na na najwyższej półce wśród liderów w tej dziedzinie.

Nieocenioną zaletą konstrukcji jest jej długowieczność oraz szybka i prosta konserwacja elementów, pozwalająca na ciągłą eksploatację, bez straty cennego czasu. W dotychczasowych konstrukcjach naprawa lub wymiana poszczególnych elementów pochłaniała mnóstwo czasu i pieniędzy. Rozwiązanie konstrukcyjne modułowego systemu RUBOX rozwiązało te problemy poprzez mobilność oraz prostotę budowy obiektów strzeleckich i treningowych w tym także przesłon balistycznych i międzystanowiskowych. Do tej pory osłony międzystanowiskowe zabezpieczały strzelających wyłącznie przed łuską wypadającą z komory nabojowej na sąsiednie stanowisko strzeleckie. Natomiast osłona balistyczna międzystanowiskowa zbudowana z elementów RUBOX zabezpiecza osobę znajdującą się na sąsiednim stanowisku nie tylko przed wypadającą łuska, ale również przed niekontrolowanym wystrzałem ze stanowiska obok oraz wszelkiego rodzaju rykoszetami bocznymi. W pełni pozwala też na zabezpieczenie wszystkich stanowisk i osób przed postrzałem lub niekontrolowanym działaniem osób niepożądanych.

Treningowe Przesłony Balistyczne:

Treningowe przesłony balistyczne wykonane z samozasklepiającego się granulatu idealnie spełniają rolę paneli antyrykoszetowych podczas treningu strzeleckiego. Całkowicie zabezpieczają osobę ćwiczącą. Ponadto przesłony posiadają otwory strzelnicze w różnych wariantach i konfiguracjach, które umożliwiają wykonywanie bardzo wielu ćwiczeń strzeleckich z bliskiej odległości od treningowej przysłony balistycznej do przyłożenia lufy do przysłony i oddania strzału. Elementy te stanowią niezależne konstrukcje balistyczne mogące spełniać bardzo wiele funkcji treningowych. Kamienie balistyczne w połączeniu z treningowymi przesłonami balistycznymi spełniają warunki odzwierciedlające realne pole walki wraz z utrudnieniem wykonania ćwiczenia nie tylko w założeniach ale i w realnym działaniu. Wszystkie elementy systemu RUBOX są ze sobą zgodne.

System kolumn balistycznych RUBOX

Montowany może być niezależnie w terenie otwartym narażonym na zmienne warunki pogodowe. Nie wykazuje potrzeby stawiania dodatkowych osłon lub konstrukcji podtrzymujących. Wszystkie elementy kolumn są kompatybilne z opaskami sygnalizacyjnymi i nadprożami, które pozwalają na wstawienie okien i drzwi odzwierciedlających prawdziwy budynek lub konstrukcję. Stabilność, odporność i wytrzymałość konstrukcji wykonanej z kolumn balistycznych systemu RUBOX zabezpiecza działania osób ćwiczących jak i ekipy organizacyjnej.

Budowa kolumn balistycznych RUBOX

Zupełnie eliminuje rykoszetowanie i przedostanie się pocisków oraz odłamków przez samą kolumnę. Wszelkie pociski i ich odłamki pozostają zatrzymane w granulacie balistycznym kolumny, który wypełnia bloki GR250 i GR500. Specjalny granulat balistyczny nie pozwala również na wytwarzanie związków niebezpiecznych jak to się dzieje w przypadku ćwiczeń na kulochwytach z płytami pancernymi, o które rozbijają się pociski uwalniające tlenki metali ciężkich i inne substancje niebezpieczne dla człowieka. Mobilność, wytrzymałość, kompatybilność, łatwa konserwacja, łatwość montażu i demontażu kolumn balistycznych RUBOX oraz ich wyjątkowe cechy dotyczące bezpieczeństwa człowieka i środowiska stawiają tę konstrukcję na miejscu lidera w swojej dziedzinie.

W skład kolumn balistycznych sytemu RUBOX wchodzą:

zbudowane z podstawy stabilizującej, bloków GR250 lub GR500, zamknięcia rewizyjnego, Warianty wysokościowe kolumn balistycznych: 1,0m,1,5m, 2,0m, 2,5m, 3,0m, 3,5m.