Płyty gumowe FLEXIZONE zrewolucjonizowały budowę różnego typu obszarów rekreacyjnych. Zapewniają bezpieczeństwo i wysoką wygodę użytkowania.

W zależności od przeznaczenia płyt i zastosowanej technologii produkcji, wykonujemy płyty:

 • amortyzujące – przeznaczone do miejsc wymagających dobrych właściwości upadkowych – współczynniki upadku od 1,3 do 3,0m grubości od 40mm do 110mm. Do miejsc tych zaliczamy m.in. na place zabaw, strefy przy trampolinach, strefach fitness workout, ześlizgów dla strażaków itp.
 • stabilizujące – stosowane pod baseny ogrodowe. Płyty o podwyższonej gęstości i odpowiednio opracowanej mieszance zwiększające stabilności strefy pod basenami.
 • zabezpieczające – płyty o pełnej strukturze stosowane na siłowniach, salach fitness, crossfit, na tarasy oraz balkony, do boksów dla koni, tworzące przyjemną nawierzchnię chroniąc i zabezpieczając posadzki przed uszkodzeniami.
 • Każdy nasz wyrób z użyciem granulatu SBR jak i EPDM posiada atest Państwowego Zakładu Higieny PZH oraz wykonany jest zgodnie z najnowszą normą PN-EN 1177:2019. Proces produkcji kontrolowany jest poprzez wdrożony system kontroli jakości TUV. Dodatkowo możemy wykonać nawierzchnię z płyt SBR oraz EPDM w wersji trudnopalnej z atestem trudnopalności Cfl-s1 oraz Bfl-s1.

  PŁYTY SBR

  Płyty SBR produkowane są z czarnego granulatu, który pochodzi z recyklingu opon. SBR w procesie produkcji zostaje w pełni wyczyszczony i pozbawiony kordu metalowego a jego przydatność do ponownego użycia potwierdza atest PZH. Płyty SBR produkujemy w kolorze czarnym (kolor bazowy) lub może on zostać wybarwiony na jeden z 3 kolorów (ciemne odcienie) tj. czerwony (ceglasty); zielony oraz szary.

  Zautomatyzowany proces barwienia granulatu SBR zwiększa odporność płyty na ścieranie. Wszystkie płyty do grubości 50mm wykonywane są w wersji jednobarwnej (cała płyta wybarwiona jest na jeden kolor) dzięki czemu nie dochodzi do efektu łódkowania się narożników płyt.

  Płyty EPDM

  Płyty SBR/EPDM produkowane są z połączenia dwóch granulatów. Granulat SBR czarny, stosowany na spód jako warstwa amortyzująca płyty oraz granulat EPDM jako wierzchnia użytkowa warstwę płyty. EPDM jest to granulat barwiony w masie dzięki czemu można uzyskać szerszą paletę kolorystyczną w porównaniu do płyt SBR. EPDM wybierany jest z palety 24 kolorów – intensywne, jaskrawe kolory (pomarańcze / błękity, żółte) pastelowe (beże, eggshell) czy perłowe itp.
  Broszura Płyty EPDM i Płyty SBR
  Można stosować płyty SBR oraz płyty EPDM jednocześnie na jednej inwestycji, tworząc ciekawe rozwiązania np. stonowane kolory płyt SBR przełamane są intensywnymi kolorami płyt EPDM..