Płyty gumowe FLEXIZONE zrewolucjonizowały budowę różnego typu obszarów rekreacyjnych. Zapewniają bezpieczeństwo oraz wygodę i najczęściej używa się ich na placach zabaw, siłowniach zewnętrznych, a także na balkonach i w boksach dla zwierząt. W swoich realizacjach wykorzystujemy głównie płyty gumowe SBR, a także płyty EPDM. Płyty posiadają certyfikaty bezpiecznych upadków HIC (od 1,1 m ÷ 3,0 m), atesty PZH oraz są zgodne z normą PN-EN 1177. Typy płyt produkowane są w zakresie grubości 30 mm ÷ 120 mm.

Specjalizujemy się w nawierzchniach na place zabaw. Sprawdź ofertę bezpiecznych nawierzchni w naszej ofercie.

Płyty SBR

Płyty SBR produkuje się z czarnego granulatu, który pochodzi z recyklingu opon. SBR w procesie produkcji zostaje w pełni wyczyszczony i pozbawiony kordu metalowego a jego przydatność do ponownego użycia potwierdza atest PZH. Płyty SBR możemy zaproponować w różnych kolorach, dzięki właściwościom adaptacyjnym materiału. SBR barwi się na 5 kolorów o ciemnej tonacji (baza wyjściowa to odcień czerni) - czerwony (ceglasty), zielony, szary, niebieski lub granatowy. Płyty SBR wybiera się najczęściej ze względu na ich właściwości oraz mniejszy koszt produkcji.SBR
jest czystym czarnym granulatem, który pochodzi z recyklingu opon – w pełni wyczyszczonym i pozbawionym kordu metalowego materiałem (posiada atest PZH). Zastosowany do produkcji płyt SBR, może zostać wybarwiony na jeden z 5 kolorów, tj.: czerwony (ceglasty), zielony, szary, niebieski lub granatowy. Ponieważ bazą do barwienia płyt SBR jest czarny granulat, wszystkie wymienione kolory charakteryzują się ciemną tonacją. EPDM

katalog-els
Broszura Płyty SBR

Płyty EPDM

Płyty EPDM posiadają niemal identyczny skład, co płyty SBR. Granulat EPDM stosuje się jako wierzchnią warstwę płyty wykonanej z granulatu SBR (czarnego). Dzięki temu zabiegowi możliwe jest uzyskanie wielu kolorów płyty, co pozwala na spersonalizowanie danej inwestycji. Możemy zaproponować płyty gumowe w jaskrawych barwach, nasyconych, perłowych lub z metalicznym połyskiem - łącznie 24 odcienie z palety RAL.

katalog-els
Broszura Płyty EPDM
Powyższe typy płyt produkowane są w zakresie grubości 30mm ÷ 120 mm. Spełniają kryteria bezpiecznych upadków w zakresie HIC od 1,1 m ÷ 3,0 m, normy PN-EN 1177, jak również posiadają atest PZH.