Typy płyt gumowych FLEXIZONE. Płyty SBR i EPDM

Płyty gumowe FLEXIZONE zrewolucjonizowały budowę różnego typu obszarów rekreacyjnych. Zapewniają bezpieczeństwo i wysoką wygodę użytkowania.

W zależności od przeznaczenia płyt i zastosowanej technologii produkcji, wykonujemy płyty:

  • amortyzujące – przeznaczone do miejsc wymagających dobrych właściwości upadkowych – współczynniki upadku od 1,3 do 3,0m grubości od 40mm do 110mm. Do miejsc tych zaliczamy m.in. na place zabaw, strefy przy trampolinach, strefach fitness workout, ześlizgów dla strażaków itp.
  • stabilizujące – stosowane pod baseny ogrodowe. Płyty o podwyższonej gęstości i odpowiednio opracowanej mieszance zwiększające stabilności strefy pod basenami.
  • zabezpieczające – płyty o pełnej strukturze stosowane na siłowniach, salach fitness, crossfit, na tarasy oraz balkony, do boksów dla koni, tworzące przyjemną nawierzchnię chroniąc i zabezpieczając posadzki przed uszkodzeniami.

Każdy nasz wyrób z użyciem granulatu SBR jak i EPDM posiada atest Państwowego Zakładu Higieny PZH oraz wykonany jest zgodnie z najnowszą normą PN-EN 1177:2019. Proces produkcji kontrolowany jest poprzez wdrożony system kontroli jakości TUV. Dodatkowo możemy wykonać nawierzchnię z płyt SBR oraz EPDM w wersji trudnopalnej z atestem trudnopalności Cfl-s1 oraz Bfl-s1..

PŁYTY SBR WYSTĘPUJĄ W NASTĘPUJĄCYCH KOLORACH:

PŁYTY SBR

Płyty SBR produkowane są z czarnego granulatu, który pochodzi z recyklingu opon. SBR w procesie produkcji zostaje w pełni wyczyszczony i pozbawiony kordu metalowego a jego przydatność do ponownego użycia potwierdza atest PZH. Płyty SBR produkujemy w kolorze czarnym (kolor bazowy) lub może on zostać wybarwiony na jeden z 3 kolorów (ciemne odcienie) tj. czerwony (ceglasty); zielony oraz szary.

Zautomatyzowany proces barwienia granulatu SBR zwiększa odporność płyty na ścieranie. Wszystkie płyty do grubości 50mm wykonywane są w wersji jednobarwnej (cała płyta wybarwiona jest na jeden kolor) dzięki czemu nie dochodzi do efektu łódkowania się narożników płyt.

Płyty EPDM

Płyty SBR/EPDM produkowane są z połączenia dwóch granulatów. Granulat SBR czarny, stosowany na spód jako warstwa amortyzująca płyty oraz granulat EPDM jako wierzchnia użytkowa warstwę płyty. EPDM jest to granulat barwiony w masie dzięki czemu można uzyskać szerszą paletę kolorystyczną w porównaniu do płyt SBR. EPDM wybierany jest z palety 24 kolorów – intensywne, jaskrawe kolory (pomarańcze / błękity, żółte) pastelowe (beże, eggshell) czy perłowe itp.

Można stosować płyty SBR oraz płyty EPDM jednocześnie na jednej inwestycji, tworząc ciekawe rozwiązania np. stonowane kolory płyt SBR przełamane są intensywnymi kolorami płyt EPDM.