TECHNOLOGIA REGENERACJI ŚLIMAKÓW

elspoland

Regeneracja cylindrów do wtryskarki lub wytłaczarki ma na celu przywrócenie pełnej wydajności maszyny. Aby było to możliwe, konieczne jest zastosowanie technologii, która zagwarantuje najlepsze efekty. Indywidualny dobór materiałów ściernych, kąta przecięcia śladów, rodzaju cieczy chłodząco – smarującej, nacisku powierzchniowego oraz prędkości głowicy posuwisto-zwrotnej gwarantują uzyskanie dużej dokładności wymiarowej i wysokiej klasy chropowatości procesu honowania.

Każda wykonywana w naszej firmie regeneracja cylindrów do wytłaczarki, wtryskarki lub siłownika hydraulicznego polega na powiększeniu otworu wewnętrznego w procesie gładzenia. Proces ten stosujemy zarówno w cylindrach azotowanych, jak i bimetalicznych. W przypadku regeneracji cylindrów wtryskarek ze stali azotowanej, po honowaniu cylindry są poddawane utwardzeniu w procesie obróbki cieplno-chemicznej metodą azotowania gazowego. W pozostałych układach po przehonowaniu twardość pozostaje taka jak w pierwotnym układzie.

Etapy regeneracji cylindrów do wytłaczarek i wtryskarek:

  • analiza zużycia cylindra na poszczególnych strefach uplastyczniania,
  • przeprowadzenie procesu honowania otworu wewnętrznego na nadwymiar, dzięki któremu zostają wyeliminowane powierzchnie zużyte, zarysowane oraz uszkodzone,
  • poddanie cylindrów ze stali azotowanej utwardzeniu w procesie obróbki cieplno-chemicznej metodą azotowania gazowego,
  • dopasowanie zregenerowanego ślimaka / tłoczyska siłownika do nadwymiarowego otworu cylindra,
  • w przypadku cylindrów rowkowanych – wykonanie nowej tulei rowkowanej oraz jej wymiana w miejsce tulei uszkodzonej bądź zużytej.