Ściany balistyczne i kulochwyty RUBOX

Ściany balistyczne i kulochwyty:

Powstałe z elementów modułowych systemu RUBOX stanowią absolutne zabezpieczenie przed każdym rodzajem broni małokalibrowej. Służą głównie do budowy różnego rodzaju kulochwytów, punktów rozładowania broni, przesłon balistycznych, samodzielnych osłon balistycznych, mieszanych osłon balistycznych, osłon międzystanowiskowych, osłon przeciwwybuchowych, osłon przeciwodłamkowych, shooting house, killing house, modułowych budynków ćwiczebnych, samodzielnych konstrukcji balistycznych oraz ukryć klasy 2 i 3, czy pomieszczeń zabezpieczających osoby na wypadek ataku terrorystycznego. Posiadają wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego idealnie sprawdzają się w terenie otwartym, ale też doskonale spełniają swoją rolę w obiektach zamkniętych. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji i elementom składowym modułowego systemu RUBOX, możliwe jest składanie go w nieograniczonych wariacjach konfiguracji elementów ścian balistycznych, które jednocześnie skutecznie przechwytują pociski i zabezpieczają obszar pracy przed ich rykoszetowaniem. Dzięki temu całkowicie wyeliminowane zostało rozbijanie się pocisków o płyty pancerne, czy stalowe standardowo montowane za matami gumowymi, bloczkami gumowymi czy oponami, co dodatkowo po uderzeniu pocisku, powodowało wydostawanie się niebezpiecznych związków lotnych i stałych.

Nie bez znaczenia jest też możliwość naniesienia wybranego transferu na ściany konstrukcji ścian balistycznych według życzenia klienta, co pozwala na oddanie realiów założonych przez scenariusz, ale też zabezpiecza obiekt przed niekontrolowanym oddaniem strzału w strefę czułą. Warto zaznaczyć, że ściany balistyczne systemu RUBOX według norm producenta nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia płytami stalowymi lub pancernym, jednak możliwość pracy mieszanej Systemu RUBOX z płytami stalowymi i pancernymi jest przewidziana zgodnie z kartą techniczną systemu RUBOX.

Kulochwyty

Tworzone z elementów modułowych systemu RUBOX stanowią zabezpieczenie przed bronią małokalibrową i wielkokalibrową, taką jak pociski kalibru 5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm oraz gładko lufowej, kaliber 338 LAPUA 285 GRAIN oraz 50 BMG 750 gr A-MAXR Match™ wystrzelonych z odległości 1 metra, 12,7×99 mm M33 BALL. Zgodnie z konfiguracją modułowego systemu RUBOX przewidzianą przez producenta, kulochwyty zbudowane ściany jednowarstwowej i ściany dwuwarstwowej.

 

Ściany jednowarstwowe

modułowego systemu RUBOX całkowicie zabezpieczają osoby przed rykoszetowaniem pocisków wystrzelonych z broni małokalibrowej, a także likwidują wytwarzanie niebezpiecznych związków chemicznych takich jak tlenki metali ciężkich, czy pyły metali, przez bezpośrednie pochłanianie pocisków w specjalnym granulacie. Ściany elementów balistycznych posiadają cechy samo zasklepiające co powstrzymuje wydostanie się pocisków, pyłów, czy odłamków po pociskach na zewnątrz konstrukcji kulochwytu.

 

Ściany dwuwarstwowe

modułowego systemu RUBOX w pełni chronią osoby przed rykoszetowaniem pocisków wystrzelonych zarówno z broni małokalibrowej jak i wielkokalibrowej w tym 12,7×99 mm M33 BALL. Kulochwyt likwiduje wydostawanie się niebezpiecznych związków chemicznych takich jak tlenki metali ciężkich oraz pyły metali poprzez pochłanianie pocisków w granulacie balistycznym. Dzięki specjalnie opracowanej mieszance granulatu, kulochwyty posiadają właściwości samozasklepiające, co nie pozwala pociskom, czy odłamkom na wydostanie się z konstrukcji, a jednocześnie dopuszcza odstąpienie od umieszczania za nią płyt stalowych, czy pancernych.