elspoland

BUDOWA

Izolacje wtryskarek – budowa osłon termoizolacyjnych

Kompletna osłona mechaniczna ELS POLAND składa się z izolatorów, które są połączone na sztywno z osłoną (rękawem) i montowane na dyszę wtryskową. Dodatkowo jest zabezpieczona półpierścieniem, który blokuje możliwość przedostania się tworzywa po dyszy i podlania cylindra oraz znajdujących się pod matą przewodów. Konstrukcja rękawa zapewnia możliwość pełnego domknięcia dyszy do formy. Tym samym eliminuje możliwość powstawania kolizji bądź ewentualnych przetarć osłony.


Mechaniczne osłony, które zabezpieczają izolacje wtryskarek są wyposażone w pasy ściągające wszyte we wzmocnione tunele wewnątrz osłony. Dzięki temu w znaczący sposób została zredukowana możliwość uszkodzeń pasów przy wyciekach tworzywa.


Stożkowe elementy osłony zostały dodatkowo usztywnione materiałami o wysokiej odporności temperaturowej. Ma to na celu zwiększenie wytrzymałości powierzchni odbierających wycieki tworzywa.


Demontaż osłony mechanicznej odbywa się poprzez odkręcenie dwóch śrub na półpierścieniu, poluzowanie pasów ściągających i zsunięcie osłony z dyszy wtryskowej.