nawierzchnia dla koni

Bezściółkowe nawierzchnie gumowe do boksów dla Koni

Bezściółkowe nawierzchnie ELS przeznaczone dla koni zostały zaprojektowane, aby minimalizować obciążenia stawów zwierząt w stajniach, boksach oraz padokach. Sprężystość nawierzchni została dopasowana do naturalnych podłoży stepowych. Innowacyjna struktura płyt gumowych redukuje transmisję ciepła własnego zwierząt w kierunku posadzki. Wzmocniona struktura nawierzchni jest niezwykle wytrzymała na obciążenia.

Nawierzchnia z płyt gumowych dla koni została zastrzeżona w urzędzie patentowym i posiada innowacyjny kształt, który od wierzchniej strony posiada płaską powierzchnię o delikatnie chropowatej antypoślizgowej strukturze, natomiast spodnia jej część posiada wypustki, które minimalizują utratę ciepła własnego zwierzęcia na ogrzanie betonu.

Nawierzchnie z płyt gumowych dla Koni

Zwierzę przebywające bezpośrednio na betonie odczuwa temperaturę nawet o 8ºC niższą, niż wynosi ona w rzeczywistości. Tak wysokie straty ciepła muszą być przez organizm kompensowane poprzez zwiększoną ilość pożywienia.

Ze względu, że bezściółkowa nawierzchnia została wykonana z wysoko sprasowanych zwulkanizowanych elastomerów o bardzo dobrych właściwościach izolacyjności, nawierzchnia ta nie doprowadza do wychłodzenia organizmu.

Szczególną zaletą tej wersji płyt gumowych jest bardzo małe chłonięcie wilgoci, dzięki czemu nawet w wilgotnych warunkach nawierzchnia chroni zwierzę przed wychłodzeniem.

Zmniejszone właściwości chłonięcia wilgoci, chronią zwierzę przed wychłodzeniem.

Struktura nawierzchni gumowych dla koni ma odpowiednio dobraną szorstkość, dzięki czemu podłoże gumowe z płyt i kostek zmniejsza możliwość poślizgu zwierzęcia, a w rezultacie upadek i okaleczenie kończyn.

W boksach stajennych zaleca się zachowanie spadku przynajmniej 1%, natomiast w budynkach inwenterskich jako nawierzchnie samospławialne lub samooczyszczające się zaleca się zachowanie dużego kąta nachylenia od 3 do 5%  w strefie legowisk, a w pozostałej części do 10%.

Nawierzchnie gumowe dla koni produkowane są w 4 podstawowych kolorach palety SBR

czarny, czerwony, szary oraz zielony.

Nawierzchnie gumowe dla koni mogą być opcjonalnie wykonane w wersji trudnopalnej z atestem Cfl-s1.

ZALETY NAWIERZCHNI GUMOWYCH