Wyposażenie strzelnic - kulochwyty gumowe

Ukrycia schronowe

Ukrycia schronowe

Stanowiące nieskomplikowane ukrycia schronowe głównie przed konwencjonalnymi środkami rażenia takimi jak ostrzał altyleryjski, broń palna, czy niewielkie ładunki wybuchowe etc. W związku z tym, że środki walki konwencjonalnej są nadal używane i udoskonalane, obowiązująca doktryna NATO zaleca stosowanie rozwiązań technicznych do budowy szerszych programów budowli osłonowych. RUBOX umożliwia w tym specjalistycznym segmencie budowę ukryć schronowych klasy II i III w już istniejących obiektach jak i wolnostojące konstrukcje na bazie systemu balistycznego RUBOX. Wyjątkowa odporność obiektów powstałych na bazie konstrukcyjnej RUBOX zapewnia ochronę przed typowymi zagrożeniami oraz zagrożeniami o charakterze terrorystycznym zapewniając wyróżniające się rozwiązania ochronne, konstrukcyjne i funkcjonalne odpowiednio dostosowane do rodzaju zagrożenia.

Wyposażenie strzelnic - Schrony - Ukrycia schronowe

Mobilna i modułowa konstrukcja ukryć schronowych, pozwala na ich budowę:

– w podziemnych tunelach, garażach, piwnicach oraz zapadliskach,
– w budynkach podpiwniczonych tamami jak piwnice z oknami, sutenery,  tunele naziemne, czy obiekty częściowo osłonięte
–  w formie budowli naziemnej w tym pomieszczenia specjalnie wzmocnionego konstrukcyjnie w budynkach użyteczności publicznej np. poziom 0, parterowe, bez otworów okiennych, z otworami okiennymi, czy halach przemysłowych,
– jako naziemnych ukryć o niezależnej konstrukcji
– jako naziemnych ukryć z wykorzystaniem budowli już istniejących w tym
wyłączonych z użytkowania schronów naziemnych,

Ukrycia schronowe jako nieskomplikowane konstrukcyjnie budowle samodzielne mogą stanowić realne mobilne zabezpieczenie dla ludności cywilnej i wojska. Ponadto możliwość naniesienia niezwykle realistycznego transferu na części konstrukcyjne ukrycia schronowego powstałego z elementów systemu RUBOX pozwalają na poważne ograniczenie możliwości wykrycia takiego obiektu.