zużycie układu plastyfikująecgo wtryskarek
Awarie związane ze zużyciem układu plastyfikująecgo wtryskarek
25 marca 2018
przemsyl-wtryskarki-butelki
Izolacja cylindra wtryskarki
9 maja 2018

Regeneracja ślimaka do wtryskarki

regeneracja ślimaka do wtryskarki

Elementy układów plastyfikujących do wytłaczarek i wtryskarek zużywają się w zależności od rodzaju przetwarzanych tworzyw, geometrii ślimaka i końcówki czy parametrów przetwórstwa. Ich regeneracja obejmuje naprawę cylindrów i ślimaków. Metody regeneracji mogą być różne – od optymalnej po zastosowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych. Wiedza i doświadczenie firm w eksploatacji maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych dają ogromne możliwości regeneracyjne.

Zalety regeneracji

Regeneracja ślimaka do wtryskarki zwiększa jego efektywność, odporność na ścieranie i poprawia jakość powierzchni wtryskarek. Pozwala przywrócić pierwotne parametry wydajnościowe oraz zmniejszyć opory głowicy, optymalizując poziom zużycia prądu. Remont ślimaka może być oparty na oryginalnej trójwarstwowej metodzie napawania plazmowego proszków ceramicznych i metalicznych powierzchni zwojów ślimaka. Zapewnia to szczególną opłacalność naprawy i wysoką trwałość w porównaniu ze standardowym materiałem po azotowaniu. Zregenerowane ślimaki sprawdzają się podczas występowania wysokiej ścieralności przetwarzanego materiału takich jak przetwórstwo tworzyw z włóknami szklanymi – do zawartości 40% GF w materiale czy przetwórstwo  tworzyw z wtrąceniami pochodzących z recyklingu.

Innowacyjność technologii

Innowacyjne technologie pozwalają na wykonanie regeneracji wszystkich zwojów ślimaka do wtryskarek i wytłaczarek. Nowoczesnym rozwiązaniem remontu ślimaka jest metoda PTA. Zapewnia ona idealne połączenie trzech powłok – zewnętrznej, pośredniej oraz podkładowej. Technologia ta eliminuje powstawanie pęknięć z powodu ścisku materiału o wysokiej twardości. Gwarantuje trwałość i najwyższą jakość powierzchni ślimaka. Firmy oferują regenerację ślimaka azotowanego, złuszczonego czy zużytego. Termin realizacji remontu ślimaka przeważnie wynosi kilka dni. Proces regeneracji przywraca nominalne parametry technologiczne przetwórstwa, co wpływa na wydajność i jakość procesu wtrysku.